CTS Electronic Components MXO45T-2C-64M0000
MXO45T-2C-64M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45T-2C-64M0000
Brief Description
OSC XO 64.000MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45T-2C-64M0000.pdf
Availability of MXO45T-2C-64M0000
QUANTITY
MXO45T-2C-64M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45T-2C-64M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45T-2C-64M0000
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeXO (Standard)
Frequency64MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45T-2C-64M0000
Related LinksMXO45T-2, MXO45T-2C-64M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45T-2C-64M0000 Details Description
Related parts for MXO45T-2C-64M0000
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
KIT ACCSRY FLANGE 37.1X103" BLK datasheet.pdf
RES SMD 3.01K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
LIGHT PIPE CLEAR FLEXIBLE 6" datasheet.pdf
IC PWM/SENSEFET QRC TO-220FP-6U datasheet.pdf
TERM BLOCK PLC 16POS NPN INPUT datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 8.27A 10 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC datasheet.pdf