CTS Electronic Components MXO45T-3C-10M0000
MXO45T-3C-10M0000 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45T-3C-10M0000
Brief Description
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45T-3C-10M0000.pdf
Availability of MXO45T-3C-10M0000
QUANTITY
MXO45T-3C-10M0000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45T-3C-10M0000
Internal Part NumberEIS-MXO45T-3C-10M0000
TypeXO (Standard)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)26mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45T-3C-10M0000
Related LinksMXO45T-3, MXO45T-3C-10M0000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45T-3C-10M0000 Details Description
Related parts for MXO45T-3C-10M0000
CAP CER 0.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC INTERFACE DUAL-SPLY 114-LFBGA datasheet.pdf
IC NOR R/S LATCH 3ST QUAD 16SO datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 26.92MM datasheet.pdf
CONN IDC 8POS 2.54MM 28AWG TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf