CTS Electronic Components MXO45T-3C-25M1750
MXO45T-3C-25M1750 picture photo
Mfg. Part Number
MXO45T-3C-25M1750
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 25.175MHZ HCMOS TTL PIN
Datasheet Download
MXO45T-3C-25M1750.pdf
Availability of MXO45T-3C-25M1750
QUANTITY
MXO45T-3C-25M1750 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO45T-3C-25M1750
Internal Part NumberEIS-MXO45T-3C-25M1750
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMXO45(T) Series RoHS Cert
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO45
PackagingTray
TypeXO (Standard)
Frequency25.175MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height0.240" (6.10mm)
Package / Case14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO45T-3C-25M1750
Related LinksMXO45T-3, MXO45T-3C-25M1750 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO45T-3C-25M1750 Details Description
Related parts for MXO45T-3C-25M1750
FUSE BRD MNT 5A 125VAC/VDC 6DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
GDT 230V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
LED CBI 5MM BI-LVL RED/GRN DIFF datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 89MM datasheet.pdf
HDR 1POS 2.54MM datasheet.pdf
.250 SRS FASTIN-ON REC. datasheet.pdf
NEUTRAL 400A BONDED datasheet.pdf