CTS Electronic Components MXO46T-2I-33M3300
MXO46T-2I-33M3300 picture photo
Mfg. Part Number
MXO46T-2I-33M3300
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.33MHZ HCMOS TTL PC PIN
Datasheet Download
MXO46T-2I-33M3300.pdf
Availability of MXO46T-2I-33M3300
QUANTITY
MXO46T-2I-33M3300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MXO46T-2I-33M3300
Internal Part NumberEIS-MXO46T-2I-33M3300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesMXO46T
Packaging-
TypeXO (Standard)
Frequency33.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting Type-
Size / Dimension-
Height-
Package / Case-
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MXO46T-2I-33M3300
Related LinksMXO46T-2, MXO46T-2I-33M3300 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
MXO46T-2I-33M3300 Details Description
Related parts for MXO46T-2I-33M3300
IC DAC 24BIT AUDIO 192KHZ 16SSOP datasheet.pdf
RES 25 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 6.5A TO220FP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf