Maxim Integrated MAX6310UK47D1-T
MAX6310UK47D1-T picture photo
Mfg. Part Number
MAX6310UK47D1-T
Brief Description
IC PROGRAM 4.700V RESET SOT23-5
Datasheet Download
MAX6310UK47D1-T.pdf
Availability of MAX6310UK47D1-T
QUANTITY
MAX6310UK47D1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of MAX6310UK47D1-T
Internal Part NumberEIS-MAX6310UK47D1-T
Number of Voltages Monitored2
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold4.7V, Adj
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MAX6310UK47D1-T
Related LinksMAX6310, MAX6310UK47D1-T Datasheet, Maxim Integrated Distributor
MAX6310UK47D1-T Details Description
Related parts for MAX6310UK47D1-T
MOSFET P-CH 55V 31A D2PAK datasheet.pdf
CONN PLUG FREE/HANG 4POS SIZE 4 datasheet.pdf
SW KEYLOCK 19MM KEYCODE 018 250V datasheet.pdf
LED IND 3MM TRI-LVL RA GRN DIFF datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 10SIP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 2" .50MM 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC BLANK CMOS 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 1POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf