United Chemi-Con MZA10VC681MH10TP
MZA10VC681MH10TP picture photo
Mfg. Part Number
MZA10VC681MH10TP
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
MZA10VC681MH10TP.pdf
Availability of MZA10VC681MH10TP
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MZA10VC681MH10TP Order Process
Ship out your order
Specifications of MZA10VC681MH10TP
Internal Part NumberEIS-MZA10VC681MH10TP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesMZA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current600mA
Impedance160 mOhm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.394" (10.00mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial, Can - SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MZA10VC681MH10TP
Related LinksMZA10VC6, MZA10VC681MH10TP Datasheet, United Chemi-Con Distributor
MZA10VC681MH10TP Details Description
Related parts for MZA10VC681MH10TP
MOSFET N-CH 25V 9.7A D2PAK datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 50W 5% TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.409A 273 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CBL 38POS 0.5MM JMPR TYPE D 7" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
6,8UF 100V 5X11 datasheet.pdf