JAE Electronics N/MS3102A20-27P
N/MS3102A20-27P picture photo
Mfg. Part Number
N/MS3102A20-27P
Brief Description
CONN RCPT MALE 14POS SILVER SLDR
Datasheet Download
N/MS3102A20-27P.pdf
Availability of N/MS3102A20-27P
QUANTITY
N/MS3102A20-27P Order Process
Ship out your order
Specifications of N/MS3102A20-27P
Internal Part NumberEIS-N/MS3102A20-27P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions14
Shell Size - Insert20-27
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N/MS3102A20-27P
Related LinksN/MS310, N/MS3102A20-27P Datasheet, JAE Electronics Distributor
N/MS3102A20-27P Details Description
Related parts for N/MS3102A20-27P
DIODE ZENER 19V 500MW DO35 datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 5A I-PAK datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 47VC 0603 datasheet.pdf
CARD READER datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 1A (Flash) Camera Flash 16-DSBGA datasheet.pdf
HEADER WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 25V THRU HOLE datasheet.pdf