JAE Electronics N/MS3102A24-10S
N/MS3102A24-10S picture photo
Mfg. Part Number
N/MS3102A24-10S
Brief Description
CONN RCPT FMALE 7POS SILVER SLDR
Datasheet Download
N/MS3102A24-10S.pdf
Availability of N/MS3102A24-10S
QUANTITY
N/MS3102A24-10S Order Process
Ship out your order
Specifications of N/MS3102A24-10S
Internal Part NumberEIS-N/MS3102A24-10S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions7
Shell Size - Insert24-10
Contact Finish Thickness-
Current Rating46A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N/MS3102A24-10S
Related LinksN/MS310, N/MS3102A24-10S Datasheet, JAE Electronics Distributor
N/MS3102A24-10S Details Description
Related parts for N/MS3102A24-10S
RES 7.5 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.37KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 43POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 36POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 10ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 280MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
CONN IDC 2.54MM MALE 10P datasheet.pdf