JAE Electronics N/MS3102A28-11P
N/MS3102A28-11P picture photo
Mfg. Part Number
N/MS3102A28-11P
Brief Description
CONN RCPT MALE 22POS SILVER SLDR
Datasheet Download
N/MS3102A28-11P.pdf
Availability of N/MS3102A28-11P
QUANTITY
N/MS3102A28-11P Order Process
Ship out your order
Specifications of N/MS3102A28-11P
Internal Part NumberEIS-N/MS3102A28-11P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Male Pins
Number of Positions22
Shell Size - Insert28-11
Contact Finish Thickness-
Current Rating13A, 23A
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N/MS3102A28-11P
Related LinksN/MS310, N/MS3102A28-11P Datasheet, JAE Electronics Distributor
N/MS3102A28-11P Details Description
Related parts for N/MS3102A28-11P
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 21.7VC SMC datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf