Tripp Lite N001-010-BL
N001-010-BL picture photo
Mfg. Part Number
N001-010-BL
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CABLE PATCH CAT5E BLUE 10'
Datasheet Download
N001-010-BL.pdf
Availability of N001-010-BL
QUANTITY
N001-010-BL Order Process
Ship out your order
Specifications of N001-010-BL
Internal Part NumberEIS-N001-010-BL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCables and Connectivity Portfolio
RoHS InformationDeclaration of Conformity
Featured ProductTripp Lite - Cat5e Network Patch Cables
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
Series-
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length10.0' (3.05m)
ShieldingUnshielded
ColorBlue
FeaturesMolded Plugs
StyleCat5e
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N001-010-BL
Related LinksN001-, N001-010-BL Datasheet, Tripp Lite Distributor
N001-010-BL Details Description
Related parts for N001-010-BL
RES SMD 46.4 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MPU M683XX 25MHZ 240FQFP datasheet.pdf
CONN INSERT 3POS FEMALE FAST-OFF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 13K OHM 0804 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
HAN E MALE CONTACT 20 AWG datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CRIMP TOOL MINI MICRO ADJUST datasheet.pdf
SEALED SFP ADAPTER BLACK DC datasheet.pdf
OSC MEMS 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf