Tripp Lite N002-010-BK
N002-010-BK picture photo
Mfg. Part Number
N002-010-BK
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CABLE PATCH CAT5E BLACK 10'
Datasheet Download
N002-010-BK.pdf
Availability of N002-010-BK
QUANTITY
N002-010-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of N002-010-BK
Internal Part NumberEIS-N002-010-BK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCables and Connectivity Portfolio
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
Series-
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length10.0' (3.05m)
ShieldingUnshielded
ColorBlack
FeaturesMolded Plugs
StyleCat5e
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N002-010-BK
Related LinksN002-, N002-010-BK Datasheet, Tripp Lite Distributor
N002-010-BK Details Description
Related parts for N002-010-BK
IC REG LDO 3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 16POS STR datasheet.pdf
IC FPGA 320 I/O 668FCBGA datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML HIGH 50PPM datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 7.5VOUT 50W datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 6 Position 0.079" (2.00mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CABLE HOUSING datasheet.pdf
CONN RCP SS 10POS SQ FLG W/SCKT datasheet.pdf