Tripp Lite N002-025-GY
N002-025-GY picture photo
Mfg. Part Number
N002-025-GY
Manufacturer
Product Category
Modular Cables
Brief Description
CABLE PATCH CAT5E GRAY 25'
Datasheet Download
N002-025-GY.pdf
Availability of N002-025-GY
QUANTITY
N002-025-GY Order Process
Ship out your order
Specifications of N002-025-GY
Internal Part NumberEIS-N002-025-GY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCables and Connectivity Portfolio
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyModular Cables
Series-
Cable TypeRound Cable
Connector TypePlug to Plug
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Length25.0' (7.62m)
ShieldingUnshielded
ColorGray
FeaturesMolded Plugs
StyleCat5e
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N002-025-GY
Related LinksN002-, N002-025-GY Datasheet, Tripp Lite Distributor
N002-025-GY Details Description
Related parts for N002-025-GY
CAP FILM 0.47UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH SNGL SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
LABEL IDENTIFICATION TAPE datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE PIN datasheet.pdf
CABLE CLAMP CAGE&SHIELD ADAPTER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf