Tripp Lite N252-048-1U
N252-048-1U picture photo
Mfg. Part Number
N252-048-1U
Manufacturer
Product Category
Patchbay, Jack Panels
Brief Description
48-PORT PUNCH DOWN 1URM TAA
Datasheet Download
N252-048-1U.pdf
Availability of N252-048-1U
QUANTITY
N252-048-1U Order Process
Ship out your order
Specifications of N252-048-1U
Internal Part NumberEIS-N252-048-1U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationDeclaration of Conformity
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyPatchbay, Jack Panels
SeriesNetwork
TypePatch Panel, Cat6
Connector TypeRJ45
Number of Positions48
Number of Rows2
Termination StylePunch Down
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N252-048-1U
Related LinksN252-, N252-048-1U Datasheet, Tripp Lite Distributor
N252-048-1U Details Description
Related parts for N252-048-1U
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.25A 10SON datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC OSC TCXO 25MHZ 16-SOIC datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 18"W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SGE88-3-3300-150MQD-150FQD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 159.375MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
PLC SPLITTER 2X32 P-GRADE 1M datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 15UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf