Micron Technology N25Q032A13ESF40G
N25Q032A13ESF40G picture photo
Mfg. Part Number
N25Q032A13ESF40G
Brief Description
IC FLASH 32MBIT 108MHZ SOP
Datasheet Download
N25Q032A13ESF40G.pdf
Availability of N25Q032A13ESF40G
QUANTITY
N25Q032A13ESF40G Order Process
Ship out your order
Specifications of N25Q032A13ESF40G
Internal Part NumberEIS-N25Q032A13ESF40G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingTube Packaging Update 14/Jul/2015
Tube Packaging Revision 22/Jul/2015
Standard Package1,225
Series-
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size32M (8M x 4)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOP2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N25Q032A13ESF40G
Related LinksN25Q032A, N25Q032A13ESF40G Datasheet, Micron Technology Distributor
N25Q032A13ESF40G Details Description
Related parts for N25Q032A13ESF40G
CONVERTER DC/DC 5V 75W OUT datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 250MHZ 8DIP datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 40A D-55 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 15V 20% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A TO263AB datasheet.pdf
T212M-C-PRINTER datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf