Micron Technology N25Q128A13ESE40G
N25Q128A13ESE40G picture photo
Mfg. Part Number
N25Q128A13ESE40G
Brief Description
IC FLASH 128MBIT 108MHZ 8SO
Datasheet Download
N25Q128A13ESE40G.pdf
Availability of N25Q128A13ESE40G
QUANTITY
N25Q128A13ESE40G Order Process
Ship out your order
Specifications of N25Q128A13ESE40G
Internal Part NumberEIS-N25Q128A13ESE40G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
MX25U12835F Migrating from N25Q128A
PCN PackagingTube Packaging Update 14/Jul/2015
Tube Packaging Revision 22/Jul/2015
Standard Package1,800
Series-
PackagingTube
Format - MemoryFLASH
Memory TypeFLASH - NOR
Memory Size128M (32Mx4)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case8-SOIC (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package8-SOP2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N25Q128A13ESE40G
Related LinksN25Q128A, N25Q128A13ESE40G Datasheet, Micron Technology Distributor
N25Q128A13ESE40G Details Description
Related parts for N25Q128A13ESE40G
IC AMP 40MHZ TO 1GHZ 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 10% 2312 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.5MM datasheet.pdf
LED BLUE/RED CLEAR 1210 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP MICA 680PF 5% 2.5KV SMD datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 12POS SMT 6MM datasheet.pdf