Micron Technology N25Q256A13ESF40F TR
N25Q256A13ESF40F TR picture photo
Mfg. Part Number
N25Q256A13ESF40F TR
Brief Description
IC FLASH 256MBIT 108MHZ SOIC
Datasheet Download
N25Q256A13ESF40F TR.pdf
Availability of N25Q256A13ESF40F TR
QUANTITY
N25Q256A13ESF40F TR Order Process
Ship out your order
Specifications of N25Q256A13ESF40F TR
Internal Part NumberEIS-N25Q256A13ESF40F TR
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size256M (64Mx4)
Speed108MHz
InterfaceSPI Serial
Voltage - Supply2.7 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package16-SOP2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N25Q256A13ESF40F TR
Related LinksN25Q256A1, N25Q256A13ESF40F TR Datasheet, Micron Technology Distributor
N25Q256A13ESF40F TR Details Description
Related parts for N25Q256A13ESF40F TR
RES ARRAY 7 RES 33 OHM 14SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 7.7V RING datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 60K FLASH 32-LQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A SOT223-6 datasheet.pdf
TSC2004EVM datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
38+38 DIL SMT VERT SOCKET datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 80POS 0.20MM R/A datasheet.pdf