3M N3431-5003RB
N3431-5003RB picture photo
Mfg. Part Number
N3431-5003RB
Brief Description
CONN HEADER 34POS R/A GOLD T/H
Datasheet Download
N3431-5003RB.pdf
Availability of N3431-5003RB
QUANTITY
N3431-5003RB Order Process
Ship out your order
Specifications of N3431-5003RB
Internal Part NumberEIS-N3431-5003RB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.240" (6.10mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N3431-5003RB
Related LinksN3431-, N3431-5003RB Datasheet, 3M Distributor
N3431-5003RB Details Description
Related parts for N3431-5003RB
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT PCB PRSFT datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PNEUM LOGIC NOT ELEMENT BASE MNT datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
RES 0.34 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf