3M N3433-6002RB
N3433-6002RB picture photo
Mfg. Part Number
N3433-6002RB
Brief Description
PROTECT HEADER STRGT 50 CONTACT
Datasheet Download
N3433-6002RB.pdf
Availability of N3433-6002RB
QUANTITY
N3433-6002RB Order Process
Ship out your order
Specifications of N3433-6002RB
Internal Part NumberEIS-N3433-6002RB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIDC Wiremount Connectors Primer
Standard Package150
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.240" (6.10mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)N3433-6002RB
Related LinksN3433-, N3433-6002RB Datasheet, 3M Distributor
N3433-6002RB Details Description
Related parts for N3433-6002RB
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
RES 220 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC RF SWITCH SOT143B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL LEVER SPDT 3A datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf