Vishay/Vitramon VJ0805D150KXPAJ
VJ0805D150KXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D150KXPAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 15PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D150KXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D150KXPAJ
QUANTITY
VJ0805D150KXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D150KXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D150KXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D150KXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D150KXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D150KXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D150KXPAJ
RES SMD 28.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADR 36POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
HYBRID PLUG HSG 26P BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7A CRS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf