FFF NA09518100J0G
NA09518100J0G picture photo
Mfg. Part Number
NA09518100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
254 TB SPR CLA 180D B/T
Datasheet Download
NA09518100J0G.pdf
Availability of NA09518100J0G
QUANTITY
NA09518100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of NA09518100J0G
Internal Part NumberEIS-NA09518100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesNA
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level9
Pitch0.100" (2.54mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current3A
Voltage150V
Wire Gauge20-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Push Button Clamp
Features-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NA09518100J0G
Related LinksNA0951, NA09518100J0G Datasheet, FFF Distributor
NA09518100J0G Details Description
Related parts for NA09518100J0G
RES SMD 205K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 35NS 68PGA datasheet.pdf
12P MTEI RCPT HSG ASY 22 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 735MA 370 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE SKT datasheet.pdf
PAPR ASSEMBLY TR-306N datasheet.pdf
XFMR TOROIDAL 2 X 18V 225VA datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf