FFF NA19B08100J0G
NA19B08100J0G picture photo
Mfg. Part Number
NA19B08100J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
250 TB SPR CLA 90D B
Datasheet Download
NA19B08100J0G.pdf
Availability of NA19B08100J0G
QUANTITY
NA19B08100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of NA19B08100J0G
Internal Part NumberEIS-NA19B08100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,200
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
SeriesNA
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level19
Pitch0.098" (2.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current3A
Voltage150V
Wire Gauge20-28 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless - Push Button Clamp
Features-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NA19B08100J0G
Related LinksNA19B0, NA19B08100J0G Datasheet, FFF Distributor
NA19B08100J0G Details Description
Related parts for NA19B08100J0G
SWITCH MINI SPST-NC ROLLER.187QC datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER DC LRA 8BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS W/PIN BOX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
SC POWER CONNECTOR 12AWG ROUND datasheet.pdf
RES 576 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EMI/RFI MINI-MIZER STR SGL END datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT PINS datasheet.pdf