Panasonic Industrial Automation Sales NA2-N24-C5
NA2-N24-C5 picture photo
Mfg. Part Number
NA2-N24-C5
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
SENSOR PROX 24CH 5M 12-24VDC NPN
Datasheet Download
NA2-N24-C5.pdf
Availability of NA2-N24-C5
QUANTITY
NA2-N24-C5 Order Process
Ship out your order
Specifications of NA2-N24-C5
Internal Part NumberEIS-NA2-N24-C5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
SeriesNA2-N
Sensing MethodThrough-Beam
Sensing Distance18.11" (460mm)
Voltage - Supply12 V ~ 24 V
Response Time10ms
Output ConfigurationNPN - Open Collector
Connection MethodCable
Ingress ProtectionIP40
Cable Length196.85" (5m)
Light SourceInfrared (950nm)
Adjustment Type-
Operating Temperature-10°C ~ 55°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NA2-N24-C5
Related LinksNA2-N, NA2-N24-C5 Datasheet, Panasonic Industrial Automation Sales Distributor
NA2-N24-C5 Details Description
Related parts for NA2-N24-C5
FIXED IND 3.9UH 700MA 347 MOHM datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 16SOIC datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 49.9K OHM 1% AXL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 250V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FUSE INDUST 10A 500V CLASS GG datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
V850ES KG1 IECUBE 100 QFP S-TYPE datasheet.pdf
Crystal 28.63636MHz 50ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 150°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.8A SOT223-5 datasheet.pdf
FIXED IND 110NH 1.27A 90 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS datasheet.pdf