TE Connectivity Raychem Circuit Protection NANOASMDC020F-2
NANOASMDC020F-2 picture photo
Mfg. Part Number
NANOASMDC020F-2
Manufacturer
Product Category
PTC Resettable Fuses
Brief Description
POLYSWITCH 0.20A RESET FUSE SMD
Datasheet Download
NANOASMDC020F-2.pdf
Availability of NANOASMDC020F-2
QUANTITY
NANOASMDC020F-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of NANOASMDC020F-2
Internal Part NumberEIS-NANOASMDC020F-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileTE Connectivity PolySwitch Devices -- Another Geek Moment
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyPTC Resettable Fuses
SeriesPolySwitch®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max24V
Current - Max100A
Current - Hold (Ih) (Max)200mA
Current - Trip (It)420mA
R Min/Max0.650 ~ 3.100 Ohm
Time to Trip0.1s
Package / Case1206 (3216 Metric), Concave
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NANOASMDC020F-2
NANOASMDC020F-2 Details Description
Related parts for NANOASMDC020F-2
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 18POS datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 0.6A 10MSOP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1.18" 1MM 24POS datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 5A TP-FA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT datasheet.pdf
DIODE AVAL 3A 600V SOD-64 datasheet.pdf