ON Semiconductor NB3N3010BDR2G
NB3N3010BDR2G picture photo
Mfg. Part Number
NB3N3010BDR2G
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Application Specific
Brief Description
IC CLOCK GENERATOR PLL 8SOIC
Datasheet Download
NB3N3010BDR2G.pdf
Availability of NB3N3010BDR2G
QUANTITY
NB3N3010BDR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of NB3N3010BDR2G
Internal Part NumberEIS-NB3N3010BDR2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Application Specific
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
PLLNo
Main PurposeUSB Applications
InputClock
OutputLVCMOS
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:2
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max12.288MHz
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NB3N3010BDR2G
Related LinksNB3N30, NB3N3010BDR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NB3N3010BDR2G Details Description
Related parts for NB3N3010BDR2G
SW SNAP SPDT ROLLER WIRE LD 250V datasheet.pdf
IC ECONOSCILL 3.3V SS 8-USOP datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC SMBJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 80KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
FUSE-D2 25A F GR 500VAC E27 datasheet.pdf
TV 66C 66#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
Rail-to-Rail, Fast, Low Power 2.5 V to 5.5 V, Single-Supply TTL/CMOS Comparator IC datasheet.pdf