Honeywell Sensing and Productivity Solutions NBPLPNN030PGUNV
NBPLPNN030PGUNV picture photo
Mfg. Part Number
NBPLPNN030PGUNV
Brief Description
SENSOR PRES 30PSI GAUG 12V SMT
Datasheet Download
NBPLPNN030PGUNV.pdf
Availability of NBPLPNN030PGUNV
QUANTITY
NBPLPNN030PGUNV Order Process
Ship out your order
Specifications of NBPLPNN030PGUNV
Internal Part NumberEIS-NBPLPNN030PGUNV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesNBP Series Appl Note
Pressure TypeVented Gauge
Operating Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Output TypeWheatstone Bridge
Output0 mV ~ 105 mV (5V)
Accuracy±0.25%
Voltage - Supply1.8 V ~ 12 V
Port Size-
Port StyleNo Port
Features-
Termination StyleSurface Mount
Maximum Pressure60 PSI (413.69 kPa)
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Package / Case6-SMD, No Lead, Top Port
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NBPLPNN030PGUNV
NBPLPNN030PGUNV Details Description
Related parts for NBPLPNN030PGUNV
VARISTOR 243V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
XFRMR CURR SENSE 1:1:50 SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 320MA 2.8 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SENSOR NPN 150MM 12-24VDC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN 32POS FML W/W A+E datasheet.pdf