TE Connectivity Raychem Cable Protection NC-254254-10-9
NC-254254-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
NC-254254-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
NC-254254-10-9.pdf
Availability of NC-254254-10-9
QUANTITY
NC-254254-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of NC-254254-10-9
Internal Part NumberEIS-NC-254254-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesNC
Packaging10000 per Pkg
Label TypeDie-Cut
Label Size1.00" x 1.00" (25.4mm x 25.4mm)
ColorWhite
MaterialNylon
For Use With/Related ProductsT308S Thermal Transfer Printer
Operating Temperature-40°C ~ 140°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NC-254254-10-9
Related LinksNC-2542, NC-254254-10-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
NC-254254-10-9 Details Description
Related parts for NC-254254-10-9
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V I2PAK datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.33A 44 MOHM datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
NEMA 5-15P TO IEC-C13 SJT WHITE datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 3.1NH 450MA 300 MOHM datasheet.pdf
MC47 WELD SHIELD 825MM datasheet.pdf
RES 1.67K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf