Murata Electronics North America NCP18XW153K03RB
NCP18XW153K03RB picture photo
Mfg. Part Number
NCP18XW153K03RB
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NCP18XW153K03RB.pdf
Availability of NCP18XW153K03RB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP18XW153K03RB Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP18XW153K03RB
Internal Part NumberEIS-NCP18XW153K03RB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NCP18XW153K03RB today.
SeriesNCP18XW15
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NCP18XW153K03RB
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNCP18XW, NCP18XW153K03RB Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NCP18XW153K03RB Details Description
Related parts for NCP18XW153K03RB
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 100MA SP-NO 6-SMD datasheet.pdf
IC XDCP QUAD 64-TAP 10K 24-SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 80VDC datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
FAN AXIAL 171.5X50.8MM JQ24B7 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
MCU 8BIT 64KB FLASH 80-LQFP datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CSTR,FRG,BF datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf