Murata Electronics North America NCP21WD683J03RA
NCP21WD683J03RA picture photo
Mfg. Part Number
NCP21WD683J03RA
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
LEADED NTC THERMISTOR
Datasheet Download
NCP21WD683J03RA.pdf
Availability of NCP21WD683J03RA
QUANTITY
NCP21WD683J03RA Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP21WD683J03RA
Internal Part NumberEIS-NCP21WD683J03RA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesNCP21
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C68k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±5%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP21WD683J03RA
Related LinksNCP21WD, NCP21WD683J03RA Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NCP21WD683J03RA Details Description
Related parts for NCP21WD683J03RA
CONVERTER DC/DC 5V 30W OUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V Y5V 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 7.62MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 430MA 1 OHM SMD datasheet.pdf