ON Semiconductor NCP300LSN34T1
NCP300LSN34T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP300LSN34T1
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC DETECTOR VOLTAGE 3.4V 5TSOP
Datasheet Download
NCP300LSN34T1.pdf
Availability of NCP300LSN34T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NCP300LSN34T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP300LSN34T1
Internal Part NumberEIS-NCP300LSN34T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 03/Jan/2008
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3.4V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Supplier Device Package5-TSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP300LSN34T1
Related LinksNCP300, NCP300LSN34T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP300LSN34T1 Details Description
Related parts for NCP300LSN34T1
RES ARRAY 4 RES 11 OHM 0804 datasheet.pdf
CONV DC-DC 66W 3.3VIN 15A SMD datasheet.pdf
RES 20 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
CABLE SCSI II HD50M/DB25M 3' datasheet.pdf
FUSE 315A 1250V 2BKN/75 AR CU datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
MCU 8BIT 4KB FLASH 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 2MM 12POS 15GOLD datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 90A datasheet.pdf