ON Semiconductor NCP301HSN27T1
NCP301HSN27T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP301HSN27T1
Brief Description
IC VOLT DETECT OD 2.7V 5TSOP
Datasheet Download
NCP301HSN27T1.pdf
Availability of NCP301HSN27T1
QUANTITY
NCP301HSN27T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP301HSN27T1
Internal Part NumberEIS-NCP301HSN27T1
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive High
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.7V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP301HSN27T1
Related LinksNCP301, NCP301HSN27T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP301HSN27T1 Details Description
Related parts for NCP301HSN27T1
CER RESONATOR 32.00MHZ SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 0.9MM SMD GOLD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 36POS 2MM T/H datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
63/37 370, 3% .024DIA./23SWG datasheet.pdf
CABLE FOR TERMINAL BLOCK 1M datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 11 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf