ON Semiconductor NCP301HSN30T1
NCP301HSN30T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP301HSN30T1
Brief Description
IC VOLT DETECT OD 3.0V 5TSOP
Datasheet Download
NCP301HSN30T1.pdf
Availability of NCP301HSN30T1
QUANTITY
NCP301HSN30T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP301HSN30T1
Internal Part NumberEIS-NCP301HSN30T1
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive High
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP301HSN30T1
Related LinksNCP301, NCP301HSN30T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP301HSN30T1 Details Description
Related parts for NCP301HSN30T1
IC TRANSCEIVER 8BIT N-INV 20QSOP datasheet.pdf
RES SMD 52.3OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC USB SWITCH HOST CHARGER 8TDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 437K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf