ON Semiconductor NCP301LSN20T1
NCP301LSN20T1 picture photo
Mfg. Part Number
NCP301LSN20T1
Brief Description
IC DETECTOR VOLTAGE 2.0V 5TSOP
Datasheet Download
NCP301LSN20T1.pdf
Availability of NCP301LSN20T1
QUANTITY
NCP301LSN20T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP301LSN20T1
Internal Part NumberEIS-NCP301LSN20T1
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP301LSN20T1
Related LinksNCP301, NCP301LSN20T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP301LSN20T1 Details Description
Related parts for NCP301LSN20T1
TRIMMER 100 OHM 0.3W TH datasheet.pdf
IC MPU/WATCHDG 39-82MS SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HOUSING PH 10POS 2MM WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
RES 180 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
4834 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf