ON Semiconductor NCP304HSQ45T1G
NCP304HSQ45T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP304HSQ45T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECT CMOS 4.5V SC-82AB
Datasheet Download
NCP304HSQ45T1G.pdf
Availability of NCP304HSQ45T1G
QUANTITY
NCP304HSQ45T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP304HSQ45T1G
Internal Part NumberEIS-NCP304HSQ45T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset Timeout-
Voltage - Threshold4.5V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP304HSQ45T1G
Related LinksNCP304H, NCP304HSQ45T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP304HSQ45T1G Details Description
Related parts for NCP304HSQ45T1G
IC DAC DUAL 3VOLT 12BIT 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO251 datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 28-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 34 POS datasheet.pdf