ON Semiconductor NCP304LSQ30T1G
NCP304LSQ30T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP304LSQ30T1G
Brief Description
IC DETECTOR VOLTAGE 3.0V SC82AB
Datasheet Download
NCP304LSQ30T1G.pdf
Availability of NCP304LSQ30T1G
QUANTITY
NCP304LSQ30T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP304LSQ30T1G
Internal Part NumberEIS-NCP304LSQ30T1G
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold3V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP304LSQ30T1G
Related LinksNCP304L, NCP304LSQ30T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP304LSQ30T1G Details Description
Related parts for NCP304LSQ30T1G
RES 5.62K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ TO99-8 datasheet.pdf
IC CLK SOURCE DGTL VIDEO 16TSSOP datasheet.pdf
LED PANEL IND GRN DIFF SNAP-IN datasheet.pdf
RES 301 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN datasheet.pdf
LED BASE PMI 15/32" 33K RES datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 35V 6A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf