ON Semiconductor NCP305LSQ22T1G
NCP305LSQ22T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCP305LSQ22T1G
Brief Description
IC VOLT DETECT OD 2.2V SC-82AB
Datasheet Download
NCP305LSQ22T1G.pdf
Availability of NCP305LSQ22T1G
QUANTITY
NCP305LSQ22T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCP305LSQ22T1G
Internal Part NumberEIS-NCP305LSQ22T1G
Number of Voltages Monitored1
OutputOpen Drain or Open Collector
ResetActive Low
Reset Timeout-
Voltage - Threshold2.2V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-82A, SOT-343
Supplier Device PackageSC-82AB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCP305LSQ22T1G
Related LinksNCP305L, NCP305LSQ22T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCP305LSQ22T1G Details Description
Related parts for NCP305LSQ22T1G
IC REG LDO 3.3V 0.8A DPAK datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 1000UH datasheet.pdf
CAP CER 30PF 150V 0606 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 9V datasheet.pdf
POWER ELEMENT BUSH M8 25PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
RES 1.285K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FLOATSWITCH VERT 1A NO/NC PPS datasheet.pdf