Yageo NCR-50KR-52-4K7
NCR-50KR-52-4K7 picture photo
Mfg. Part Number
NCR-50KR-52-4K7
Brief Description
RES 4.7K OHM 1/2W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR-50KR-52-4K7.pdf
Availability of NCR-50KR-52-4K7
QUANTITY
NCR-50KR-52-4K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR-50KR-52-4K7
Internal Part NumberEIS-NCR-50KR-52-4K7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±10%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR-50KR-52-4K7
Related LinksNCR-50K, NCR-50KR-52-4K7 Datasheet, Yageo Distributor
NCR-50KR-52-4K7 Details Description
Related parts for NCR-50KR-52-4K7
IC SUPERVISOR CPU 128K EE 8-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 15 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 34 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 47 OHM 5% 800W datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 20W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.62MM datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf