Yageo NCR100KR-73-15R
NCR100KR-73-15R picture photo
Mfg. Part Number
NCR100KR-73-15R
Brief Description
RES 15 OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR100KR-73-15R.pdf
Availability of NCR100KR-73-15R
QUANTITY
NCR100KR-73-15R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR100KR-73-15R
Internal Part NumberEIS-NCR100KR-73-15R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR100KR-73-15R
Related LinksNCR100K, NCR100KR-73-15R Datasheet, Yageo Distributor
NCR100KR-73-15R Details Description
Related parts for NCR100KR-73-15R
RES 34.8K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 80A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
JTAG EMULATOR FOR TMS470 ARM7 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 8A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 120 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
AM63222E-18 SENSOR PROXIMITY datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 47 OHM 3.75W 5% AXIAL datasheet.pdf