Yageo NCR100KR-73-470R
NCR100KR-73-470R picture photo
Mfg. Part Number
NCR100KR-73-470R
Brief Description
RES 470 OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR100KR-73-470R.pdf
Availability of NCR100KR-73-470R
QUANTITY
NCR100KR-73-470R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR100KR-73-470R
Internal Part NumberEIS-NCR100KR-73-470R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR100KR-73-470R
Related LinksNCR100KR, NCR100KR-73-470R Datasheet, Yageo Distributor
NCR100KR-73-470R Details Description
Related parts for NCR100KR-73-470R
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 22POS W/SOCKET datasheet.pdf
CABLE REEL-INDUST DUTY 50' 16-4 datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 90POS datasheet.pdf
MICRO 100 F 36" RBW JACKP datasheet.pdf
Crystal 32.0000MHz 10ppm 12pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf