Yageo NCR1WSKR-52-220R
NCR1WSKR-52-220R picture photo
Mfg. Part Number
NCR1WSKR-52-220R
Brief Description
RES 220 OHM 1W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR1WSKR-52-220R.pdf
Availability of NCR1WSKR-52-220R
QUANTITY
NCR1WSKR-52-220R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR1WSKR-52-220R
Internal Part NumberEIS-NCR1WSKR-52-220R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Standard Package2,500
SeriesNCR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR1WSKR-52-220R
Related LinksNCR1WSKR, NCR1WSKR-52-220R Datasheet, Yageo Distributor
NCR1WSKR-52-220R Details Description
Related parts for NCR1WSKR-52-220R
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 17NS 68PGA datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
VARISTOR 29.5V 100A DISC 5MM datasheet.pdf
INSERT FFA.6S.348. FOR 48LV datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 53POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.768KHZ 7PF SMD datasheet.pdf