Yageo NCR2WSKR-73-330R
NCR2WSKR-73-330R picture photo
Mfg. Part Number
NCR2WSKR-73-330R
Brief Description
RES 330 OHM 2W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR2WSKR-73-330R.pdf
Availability of NCR2WSKR-73-330R
QUANTITY
NCR2WSKR-73-330R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR2WSKR-73-330R
Internal Part NumberEIS-NCR2WSKR-73-330R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR2WSKR-73-330R
Related LinksNCR2WSKR, NCR2WSKR-73-330R Datasheet, Yageo Distributor
NCR2WSKR-73-330R Details Description
Related parts for NCR2WSKR-73-330R
CONN HEADER .100 SINGL STR 29POS datasheet.pdf
SWITCH BASIC SPDT 15A SOLDER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-16POS 1 DECK datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 300MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO15 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 18-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 64POS datasheet.pdf