Yageo NCR2WSKR-73-4K7
NCR2WSKR-73-4K7 picture photo
Mfg. Part Number
NCR2WSKR-73-4K7
Brief Description
RES 4.7K OHM 2W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR2WSKR-73-4K7.pdf
Availability of NCR2WSKR-73-4K7
QUANTITY
NCR2WSKR-73-4K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR2WSKR-73-4K7
Internal Part NumberEIS-NCR2WSKR-73-4K7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±10%
Power (Watts)2W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR2WSKR-73-4K7
Related LinksNCR2WSK, NCR2WSKR-73-4K7 Datasheet, Yageo Distributor
NCR2WSKR-73-4K7 Details Description
Related parts for NCR2WSKR-73-4K7
IC INVERTER HEX UNBUFF 14-SOEIAJ datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
CAP ROCKER PADDLE BLACK datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 200K OHM 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
16 MTE VERTICAL SMT HDR 30 AU datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 0.5A SOD962 datasheet.pdf