Yageo NCR50SKR-52-330R
NCR50SKR-52-330R picture photo
Mfg. Part Number
NCR50SKR-52-330R
Brief Description
RES 330 OHM 1/2W 10% AXIAL
Datasheet Download
NCR50SKR-52-330R.pdf
Availability of NCR50SKR-52-330R
QUANTITY
NCR50SKR-52-330R Order Process
Ship out your order
Specifications of NCR50SKR-52-330R
Internal Part NumberEIS-NCR50SKR-52-330R
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±10%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient0/ -500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCR50SKR-52-330R
Related LinksNCR50SKR, NCR50SKR-52-330R Datasheet, Yageo Distributor
NCR50SKR-52-330R Details Description
Related parts for NCR50SKR-52-330R
IC DSP 24BIT 150MHZ 196-MAPBGA datasheet.pdf
LABEL LSR POLY WHT 1.88 X .25" datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
NYLON INSL W/INSULATION GRIP DIS datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 240VWM 384.6VC AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf