ON Semiconductor NCS20034DR2G
NCS20034DR2G picture photo
Mfg. Part Number
NCS20034DR2G
Manufacturer
Product Category
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Brief Description
IC OP AMP GP 7MHZ RR 14SOIC
Datasheet Download
NCS20034DR2G.pdf
Availability of NCS20034DR2G
QUANTITY
NCS20034DR2G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCS20034DR2G
Internal Part NumberEIS-NCS20034DR2G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyLinear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits4
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate8 V/µs
Gain Bandwidth Product7MHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias1pA
Voltage - Input Offset500µV
Current - Supply325µA
Current - Output / Channel-
Voltage - Supply, Single/Dual (±)1.7 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCS20034DR2G
Related LinksNCS200, NCS20034DR2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCS20034DR2G Details Description
Related parts for NCS20034DR2G
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 50PPM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 72UF 330V QC TERM datasheet.pdf
Crystal 3.6864MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC CLOCK GEN PLL 160MHZ 16TSSOP datasheet.pdf
D SUB TOP ENTRY METAL HOOD 9 POL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf