ON Semiconductor NCV302HSN45T1G
NCV302HSN45T1G picture photo
Mfg. Part Number
NCV302HSN45T1G
Manufacturer
Product Category
PMIC - Supervisors
Brief Description
IC VOLT DETECTOR 4.5V 5TSOP
Datasheet Download
NCV302HSN45T1G.pdf
Availability of NCV302HSN45T1G
QUANTITY
NCV302HSN45T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCV302HSN45T1G
Internal Part NumberEIS-NCV302HSN45T1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Supervisors
SeriesAutomotive, AEC-Q100
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSimple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored1
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive High
Reset TimeoutAdjustable/Selectable
Voltage - Threshold4.5V
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-74A, SOT-753
Supplier Device PackageSOT-23-5, TSOP-5, SC59-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCV302HSN45T1G
Related LinksNCV302H, NCV302HSN45T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCV302HSN45T1G Details Description
Related parts for NCV302HSN45T1G
CAP FILM 0.75UF 2% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 3MM RT ANG TIN datasheet.pdf
BOARD DEMO PICTAIL TC72 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT LATCH 15AU datasheet.pdf
IC CNTRLR VOLT TRACK 8-MSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 75MA SOT89-3 datasheet.pdf
BASIC SWITCH datasheet.pdf
SAFETY LITE CURTAIN HAND 484MM datasheet.pdf
HMIK SCREW LOCK M2.5 UNC4.40 H. datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
INSERT TERMINAL POSITIONER datasheet.pdf
OSC MEMS 50.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf