ON Semiconductor NCV8570BMN330R2G
NCV8570BMN330R2G picture photo
Mfg. Part Number
NCV8570BMN330R2G
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.2A 6DFN
Datasheet Download
NCV8570BMN330R2G.pdf
Availability of NCV8570BMN330R2G
QUANTITY
NCV8570BMN330R2G Order Process
Ship out your order
Specifications of NCV8570BMN330R2G
Internal Part NumberEIS-NCV8570BMN330R2G
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output200mA
Voltage - Dropout (Typical)0.11V @ 200mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 5.5V
Current - Limit (Min)200mA
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-VDFN Exposed Pad
Supplier Device Package6-DFN (2x2.2)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NCV8570BMN330R2G
Related LinksNCV8570B, NCV8570BMN330R2G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
NCV8570BMN330R2G Details Description
Related parts for NCV8570BMN330R2G
IC REG BUCK ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
WDU 4/10 datasheet.pdf
HDR STR SR .100 DP datasheet.pdf
IC OFFLINE SW PWM OCP OVP 12EDIP datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO15 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NPO 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS SKT datasheet.pdf