FFF NF09505000J0G
NF09505000J0G picture photo
Mfg. Part Number
NF09505000J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
508 TB SPRING PLUG
Datasheet Download
NF09505000J0G.pdf
Availability of NF09505000J0G
QUANTITY
NF09505000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of NF09505000J0G
Internal Part NumberEIS-NF09505000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,030
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NF09505000J0G
Related LinksNF0950, NF09505000J0G Datasheet, FFF Distributor
NF09505000J0G Details Description
Related parts for NF09505000J0G
RES SMD 787K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT MPLAB STARTER DIGITAL POWER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF 45D datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 20W CM datasheet.pdf
TV 10C 8#22D 2#8(QUAD) PIN REC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf