Murata Electronics North America NFE31PT220R1E9L
NFE31PT220R1E9L picture photo
Mfg. Part Number
NFE31PT220R1E9L
Manufacturer
Product Category
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Brief Description
FILTER LC HIGH FREQ 22PF 1206
Datasheet Download
NFE31PT220R1E9L.pdf
Availability of NFE31PT220R1E9L
QUANTITY
NFE31PT220R1E9L Order Process
Ship out your order
Specifications of NFE31PT220R1E9L
Internal Part NumberEIS-NFE31PT220R1E9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyEMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
SeriesEMIFIL®, NFE31P
PackagingTape & Reel (TR)
TypeLow Pass
TechnologyLC (T-Type)
Number of Channels1
Center / Cutoff Frequency-
Attenuation Value-
Resistance - Channel (Ohms)-
Current6A
ValuesC = 22pF
ESD ProtectionNo
Filter Order2nd
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.069" (1.75mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFE31PT220R1E9L
Related LinksNFE31PT, NFE31PT220R1E9L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFE31PT220R1E9L Details Description
Related parts for NFE31PT220R1E9L
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
BASED LED T3 1/4 AMB 6V NONPOL datasheet.pdf
CABLE 4COND 26AWG WHT SHLD 2000' datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD817AR datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 70UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3W MONO 8SOIC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 2W datasheet.pdf