Murata Electronics North America NFE61PT361B1H9
NFE61PT361B1H9 picture photo
Mfg. Part Number
NFE61PT361B1H9
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFE61PT361B1H9.pdf
Availability of NFE61PT361B1H9
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NFE61PT361B1H9 Order Process
Ship out your order
Specifications of NFE61PT361B1H9
Internal Part NumberEIS-NFE61PT361B1H9
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NFE61PT361B1H9 today.
SeriesNFE61PT3
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type6816
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFE61PT361B1H9
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNFE61PT, NFE61PT361B1H9 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFE61PT361B1H9 Details Description
Related parts for NFE61PT361B1H9
CONN RECEPT 12POS MALE DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS 1.5MM 28-26AWG datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 360 OHM 25% datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
MOSFET P-CH 500V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf