Murata Electronics North America NFM15PC474B0J3D
NFM15PC474B0J3D picture photo
Mfg. Part Number
NFM15PC474B0J3D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NFM15PC474B0J3D.pdf
Availability of NFM15PC474B0J3D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NFM15PC474B0J3D Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM15PC474B0J3D
Internal Part NumberEIS-NFM15PC474B0J3D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NFM15PC474B0J3D today.
SeriesNFM15PC47
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NFM15PC474B0J3D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNFM15PC, NFM15PC474B0J3D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM15PC474B0J3D Details Description
Related parts for NFM15PC474B0J3D
CABLE 7COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
IC 5DVR/3RCVR 5V RS232 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 3KV X7R 1808 datasheet.pdf
RES SMD 10.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 50V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 7UF 5% 700VDC RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES 13K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf