Murata Electronics North America NFM21CC101U1H3D
NFM21CC101U1H3D picture photo
Mfg. Part Number
NFM21CC101U1H3D
Brief Description
FILTER HIGH FREQ 100PF 0805
Datasheet Download
NFM21CC101U1H3D.pdf
Availability of NFM21CC101U1H3D
QUANTITY
NFM21CC101U1H3D Order Process
Ship out your order
Specifications of NFM21CC101U1H3D
Internal Part NumberEIS-NFM21CC101U1H3D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFeed Through Capacitors
SeriesEMIFIL®, NFM21C
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Voltage50V
Current700mA
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thread Size-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NFM21CC101U1H3D
Related LinksNFM21CC, NFM21CC101U1H3D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NFM21CC101U1H3D Details Description
Related parts for NFM21CC101U1H3D
EMITTER IR 950NM 100MA T 1 3/4 datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 2-INP 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 20POS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf